Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility

     Někdy kolem září 2009 jsem viděla letáček na nově otvírané agility v Hranicích. Říkala jsem si, že mít psa, bylo by to super. Tehdy jsem ještě netušila, že Angelku vůbec budeme mít. Pak když jsme si ji v listopadu dovezli na agility jsem si v tom shonu ani nevzpomněla.

    Až Angelčina aktivní povaha sama připomněla, že by to chtělo něco podnikat a naštěstí mě to trklo. A tak jsme 25.2.2010 začali s Angie chodit na agility =) Angie to moc baví, nemá žádné problémy to udýchat a dokonce je i rychlá. Naše první kraťučké video je z třetího tréninku a vidět ho můžete tady. Pro ty, kdo se pohoršují nad připlým vodítkem - nebojte, dnes už taky vím, že je to blbost =)

    Po dvou měsících tréninku naše běhání vypadalo zhruba takto =) Někdy potom jsem se rozhodla přihlásit Angie na první neoficiální závody do hry pro mlaďochy.  Jak jsme se v červnu 2010 motaly na parkuru mrkněte tady =) Angie byla ztřeštěná, kousající a blbosti vymýšlející dítě =)))

     Další video máme až ze září 2010. A následně z dalších závodů na konci září ve Veselí n.M. kde Angie hlavně zkoušela mou trpělivost =) Krátce na to jsme se vydali do Hodonína, kde jsme získali nejlepší výsledek za podzim 2010 (viz níže), Dubňan a ještě jsme zvládly závody v Brně, kterými jsme sezonu zakončily.

     Na jaře 2011 to s námi vypadalo asi takto a Angie se postupně začala horšit. Nesoustředila se, utíkala s parkuru..Zúčastnila se i frbul závodů, ale nejvíc se to projevilo v červnu na Davo cupu. Videjko nám sestříhala kamarádka Radanka a dá se říct, že co střih to zdrhnutí/chyba/nevnímání...Chtěla jsem jí dát ještě jednou šanci a jeli jsme i na závody do Louček, kde to však nebylo jiné...Na půl roku jsme tedy přestali závodit a věnovali se hlavně přivolání, motivaci apod.

     V této době jsme taky absolvovaly své první intenzivky. Uplně první v dubnu s Vakoničovými, následně v květnu s B. Potočnou, červenci s L. Dostálovou a minitábor s D. Lajmarovou a R. Vykydalovou a v sprnu s L. Konečnou, kde už to konečně začalo aspoň trochu nějak vypadat =) V září jsme se vydali na závody do Hodonína, které měli ukázat, jestli to všechno k něčemu bylo. Od té doby jsem mohla konečně oficiálně říct, že Angie už nezdrhá z parkuru! =)

     Dalších závodů jsme se už tuto sezonu neúčastnili. Naopak jsem se znovu zúčastnili intenzivky s L. Dostálovou a tentokrát i T. Královou, v říjnu pak s M. Konečnou a v prosinci s B. Lerlovou a M. Motyčkovou.

     V únoru a březnu 2012 jsme jezdili na tréninky do haly, kde jsme prostřídali trénerky M. Motyčkovou a D. Lajmarovou. Čím dál tím víc se začalo ukazovat, že Angelka se dostává rychle nahoru a já zamrzám - a zde je důkaz =D Mezitím jsme v Hranicích trénovali třeba takto. V dubnu 2012 jsme se nakonec rozjeli na neof. závody do Blanska - poprvé do pokročilých. V květnu pak na neof. závody do Hranic a v červnu již tradičně na přerovský Davo cup.

     V červenci 2012 jsme se zúčastnili i našeho prvního agility táboru, pořádaného Agility Mirtan a pod vedením Báry a Katky Lerlové. Bohužel nemáme s Angie žádné společné video. Jak se ale Angelce běžkalo při sranda závodě s tetou Heleen se můžete mrknout tady =) Více informací z tábora (a dalších akcí) najdete v článcích. Bohužel tento tábor byl zároveň i naší poslední agility akcí...i tak jsem ráda, že to byla právě tato akce, protože byla zkrátka dokonalá a Angie podávala nádherné výkony!

      I když se Angie začala od jara 2012 opravdu zlepšovat a už jsme byly přihlášené na první oficiální závody, vzhledem k podstoupené operaci páteře jsme se rozhodly agility přestat běhat. I přesto zde tuhle rubriku nechám, protože agility byli a v srdíčku vždy budou součástí našeho života.

 

hopi.jpg

 

Výsledky závodů

 

Davo cup 5.6.2010

Neof. závody Přerov

1. hra

8. místo

2. hra

5. místo

hra součty

5. místo

(z 8)

Packu na to 28.9.2010


Neof. závody Veselí n.M.

Jumping

9. místo

Agility

9. místo

Součty

9. místo

(ze 13)

Vzhůru na Olymp 2.10.2010


Neof. závody Hodonín

Hra

11. místo

(ze 14)

Jumping

3. místo

Agility

3. místo

Součty

3. místo

(z 5)

Podzimní bláznovství 23.10.2010  


Neof. závody Dubňany

Hra

26. místo

(z 30)

Jumping

10. místo

Agility

5. místo

Součty

7. místo

(ze 14)

O Mistra Ostrova 28.10.2010

Neof. závody Brno

Hra

18. místo

(z 23)

Jumping

7. místo

Agility

10. místo

Součty

7. místo

( z 11)

Slezský Fitmin Agility & Coursing Camp

1.5.2011

Neof. závody Větřkovice

1. běh

3. místo

2. běh

3. místo

Součty

3.místo

(ze 3)

Davo cup 4.6.2011

Neof. závody Přerov

Jumping

24.místo

Agility

12.místo

Součty

24.místo

(z 25)

Agidivošení 19.6.2011

Neof. závody Loučky

Jumping

DIS

Agility

15. místo

(z 18)

Vánoční závody 4.9.2011

Neof. závody Hodonín

Jumping

8.místo

Agility

6. místo

Součty

7. místo

(z 16)

Soutěž v Agility 22.4.2012

Neof. závody Blansko

- poprvé v pokročilých

Jumping

4. místo

(ze 4)

Agility

DIS

II. Slezská Frbul víkendovka 29.4.2012

Neof. závody Větřkovice

Součty

3. místo

(ze 4)

Hranická skočka 12.5.2012

Neof. závody Hranice

Agility

7. místo

(ze 12)

Jumping

DIS

Tuneliáda

DIS

Davo cup 2.6.2012

Neof. závody Přerov

Jumping

DIS

Open

4. místo

(z 13)

 

 

superdog.jpg