Jdi na obsah Jdi na menu
 


Angie

 

 

 

 

img_6914.jpg

 

 

 

 

      Angie se narodila 26.8. 2009 nedaleko Třebíče v chovatelské stanici Francouzských buldočků Princess Fanthagiro. Společnost ji dělali tři bráškové a dvě sestřičky. Po nějaké době, s myšlenkou, že se na malou jedeme teprve podívat, se s náma odstěhovala do Lipníka nad Bečvou.

      Angie má od malička bezvadnout povahu, jak já říkám: splachovací. Miluje všechny lidi a zvířata, od křečíků, přes kočky,poníky až po krávy. A myslím, že kdyby měla možnost, zamilovala by si i mnohem větší zvíře =) Má neustále spoustu energie a ráda se učí novým věcem. Pokud je správně namotivovaná, dokáže vyloženě zázraky =) Do každé akce se vrhá po hlavě a pokud narazí, otřepe se a jde dál. Tak jako každý buldoček, je Angie také velký komediant, ovšem podrobný popis této vlatnosti tu ode mě nečekejte, kdo totiž nezažije, nepochopí... =)

      Angie se narodila v barvě fawn, kterou podělila po svém tatínkovi, kterým je Gino Psí radost. 

 gino-psi-radost.jpg  

      Její maminkou se stala žíhaná frbulka Brindle Barbara Bulldog's Heart.

 

mamka-2.jpg

 

 

      Angie je zdravotně naprosto v pořádku (a doufejme, že tomu tak bude ještě hodně dlouho). Byli ji i vyšetřeny čéšky s nulovým výsledkem. V dvanácti měsících dospěla k váze 12,1kg, jak ale můžete na fotkách vidět, obezní není, pouze sportuje a svaly hold váží více =)

      Jelikož je Angelka od malička hodně aktivní, dosti brzo jsme se s ní začali věnovat více činnostem. Mezi naše hlavní činnosti patřily agility a coursing. Angie tyto sporty milovala, v coursingu nedala soupeřkám nic zadarmo a v agility jsme se chystaly na oficiální závody. Bohužel v červenci 2012 Angie musela podstoupit operaci páteře a následně nám bylo doporučeno s těmito sporty skončit. Více o dvouletém běhání přes překážky i za střapečkem se dozvíte v samostatných rubrikách, které jsem tu i přesto nechala.  Stejně tak jako o výstavách, kterých jsme se účastnily pro radost a další už neplánujeme.

      Myslíme si, že tak jako každý jiný pes i buldoček by měl umět poslouchat a proto jsme se s Angie zhruba v jejím půl roce vydali na cvičák. Po nějaké době jsme zjistili, že nám tento způsob výcviku nevyhovuje a tak se panička rozhodla, že si budeme, spolu s individuálními konzultacemi u zkušenějších, cvičit sami. Díky agility a coursingu šla ale poslušnost (tedy ta sportovní =)) trochu stranou. Vždycky jsem říkávala, že necháme osudu, jestli nějaké zkoušky složíme. Každopádně osud tomu asi opravdu chtěl a po Angelčiné operaci a rekonvalescenci budeme směřovat právě tímto kynologickým směrem. V předběžných plánech je složení ZOP (zkouška ovladatelnosti psa), ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) a BH (zkouška doprovodného psa). Jestli se budeme věnovat i zkouškách malých plemen a tím pádem stopování ještě netušíme. Přesto bych byla ráda, kdyby ruku v ruce s těmito plány šla i obedience, která mě opravdu nadchla.

 

uprava.jpg

 

      Postupem času jsem zjistila, že Angie je opravdu "splachovací", není lekavá, má ráda děti atd. což mě přivedlo na myšlenku canisterapie, která je mi i tak velmi blízká. Díky skvělým lidem jsme se tak měli možnost dostat i na různé akce, kde se Angie setkala např. i s lidmi na vozíčku. Chovala se perfektně, ale už se začalo ukazovat, že polohování se jí úplně nezdá. Sice poslechla, ale nebyla spokojená a to mě přimělo uvažovat nad tím, jestli jsou canisterapeutické zkoušky dobrá volba. Pořád jsem si ale říkala, že na aktivní části canisterapie by byla bezvadná. Čas běžel a na jaře 2012 jsme dělali ukázku pro klienty s mentálním postižením. Angie pracovala neskutečně, ale jen do té doby, než si ji klienti chtěli pohladit, poprvé jsem na ní viděla opravdový strach - a prakticky v tuhle chvíli jsme se rozhodla, že v nejbližší době na zkoušky nepůjdeme. Ovšem nevylučuju, že až Angie bude starší, změní se to a my na zkoušky půjdeme, možná také budeme dělat nějaké další ukázky, protože vedení zařízení bylo spokojené...=)

      Nakonec neméně důležitými činnostmi v našem životě jsou i ty "doplňkové", u kterých si hlavně panička odpočine, protože je zkrátka jedno jak je děláme (samozřejmě s ohledem na bezpečnost). I když to tak z počátku nevypadalo, Angie si velmi oblíbila dogfrisbee a pro disk by udělala snad vše =) Panička má ale obě ruce levé, takže je to spíš taková groteska...Další Angelčinou snad ani ne vášní, ale posedlostí jsou obrany. Pokud vidí figuranta, dá mi velkou práci zaujmout pozornost na sebe. V případě, že je to vše doplněno i cvičným výstřelem, je to téměř nemožné =) Bohužel je v této činnosti trochu limitována velikostí tlamky, ale naštěstí vybavení pro štěňata pracovním plemen je dostačující. Angie také nepohrdne vodou a i když to ze začátku vypadalo všelijak, plavání si zamilovala a je z ní výborná plavkyně zahajující sezonu každý rok dosti brzo =) No a asi tak jako každý pes má ráda i všemožné "kravinky" za které dostává odměny i když jí moc práce nedají, takže sem tam se učíme nějaké cviky z dogdancingu =)

 

img_0071.jpg

 

      No a jelikož jsme s přítelem na našich psích dětech opravdu závislí, samozřejmě je bereme i na všemožné výlety. Angie už navšítivila např. Hodonín, Olomouc včetně Zoo, Kroměříž, vyškovský dinopark, Prahu i její Zoo, zakoutí Moravské brány atd. Postupem času jsme se stali závislými i na akcích pořádaných Frbulem (více info po kliknutí).

 

p1030346.jpg