Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články z akcí

Letní agility tábor Radíkov - 1.-7.7.2012

     

      Letos jsme se poprvé rozjeli na celotýdenní agility tábor. Hodně jsem váhala, jestli Angie případné vedra zvládne, ale instruktorky - Bára a Katka Lerlovi, mě natolik lákaly, že jsem to riskla. A rozhodně nelituju! Vedro sice bylo pořádné, ale holky byly skvělé a Angie dokonalá =)

      Trénink probíhali před snídaní a po večeři a každý se během dne prostřídal u obou trenérek. Náš první trénink byl spíše oťukávací parkur, který nám ale sedl, Angie byla šikovná a mě se moc dobře běhalo. Večer jsme se od Katky dozvěděli něco více o práci se psem mimo parkur a upřímně jsem byla z Angie překvapená. Myslela jsem, že hry s klecí budou katastrofa, vzhledem k tomu, že tam Angie byla poslední dobou jen aby neřvala na střapec, ale opak byl pravdou. Jediné co nám dělalo problémy byla hra 3-2-1 kde Angie byla krapet netrpělivá =)

      V úterý jsem opět začínali parkurem, tentokrát i se zónami a naší "specifickou" kladinou =) A asi abych si nebyla úplně jistá, Angie se rozhodla, že i ona umí skákat zóny...Dalším problémem bylo už naše klasické rozlišení tunel x kladina, jinak se Angie ale moc hezky soustředila. Večer jsme měli možnost si vyzkoušet přecházení přes kavalety a cvičení na balančních pomůckách, které se Angie moc nezdály. Taky jsme dělali skokovou gymnastiku, kde mě Angelka potěšila, protože jí to opravdu šlo!

      Středa byla plná pěkných sekvencí a tentokrát poprvé i na písku. Ráno jsme měli poprvé parkur od Katky, který se mi taktéž líbil a o to víc, jak jsme si s ním poradily. Na Angelku přišel krizový den, ovšem kamínek jako motivace vyřešil všechny její starosti =) Jela jako fretka, já začala mít opět problémy jak ji uřídit, ale světe div se, nakonec to šlo! Nějaké chyby se ale samozřejmě najdou vždy a nám tentorkát dělal problém dvojskok - lépe řečeno stahování po něm a rearcross do tunelu. Z odpoledne jsem měla docela strach - zároveň s námi na písku totiž byli i koně, které Angie miluje. Nevím kdo mi vyměnil psa, ale Angie si jich vůbec nevšímala, stejně tak jako kobylinců, měla krásnou rychlost, u nohy mi došla zase až zpátky na místo a i během prohlídek seděla a tiše mě pozorovala! =O =D No a když už je Angie vážně dokonalá, tak to zase musí domrvit panička =)) Spala jsem u spinů, zapomínala na povely pro stahování nebo řekla uplně jinej =/ a malé vlnky vlásenky byly spíš tsunami...

      Ve čtvrtek dopoledne na nás byly nachystány sranda závody. První běh, z obíhaček a tunelů, se běžel s vlastním psem a druhý, jen z tunelů, se psem cizím. Šlo "jen" o čas a s Angelkou jsme se umístili na krásném 8. místě (všechny velikosti dohromady). Druhý běh jsem běžela s Jackem od tety Helči, který mi k ní vzal roha, ale nakonec jsme doběhli. A také s mou oblíbenkyní Ozzinkou od Markéty Korintové. Musím říct, že po tomhle běhu jsem měla opravdu chuť si ji odvézt domů - zbožňuju tu černobílou holčičku. A její sestra Pepinka....No zkrátka nebezpečná to stvoření - okamžitá závislost jasná...=) Z těchto běhů se počítal vždy ten nejrychlejší čas, takže díky Ozzince jsme byly na 2. místě. Odpoledne jsme měli možnost individuálních konzultací, takže jsem procvičovali slalom. Ze začátku si z nás Angie dělala srandu, ona ten slalom přece nikdy neviděla. Pak se ale umoudřila a začala běhat normálně.

      V pátek se únava projevila na nás obou a tentokrát jsem vyloženě krizový den měla já. Pomalé reakce, horší pamatování trati a nervy na pérkách a Angelka flákala zeď....Naopak byly alespoň pěkné zóny a opravdu klidné odložení =) Celý den jsme ve stínu dobíjely baterky, na večer se i trochu ochladilo, takže jsme mohly alespoň trochu fungovat. Večerní agility trénink jsme vynechaly, protože přijela figurantka a to by mi Angie neodpustila, kdybych ji "neseznámila" =) A očividně to byla správná volba, protože Angie podala na obranách asi zatím svůj nejlepší výkon a poprvé v životě kousala do klíňáku. Přitom ale i hezky reagovala na mé povely. Prostě radost pohledět =)

      V sobotu ráno jsme ještě stihli poslední trénink, tentokrát s celým parkurem, který byl něco pro nás - kladina, stahovačky, rearcross, kobylince kousek od překážek a samé kaluže =) První běh jsem běžela opatrně, protože jsem měla pocit, že se při každém kroku natáhnu a Angie mé neoptimální soustředěnosti nezapomněla využít a šla se trochu nadlábnout =/ =) Potom jsme zkoušely hlavně pro nás obtížné části a naposled vyklepaly písek odevšud =))

      Na tomhle táboře jsem byla opravdu spokojená - jak s našimi výkony, trenérkami, partou lidí a chtěla bych za to poděkovat hlavně pořadatelce Katce Macků z Agility Mirtan a holkám Lerlovým!

V. Frbul Fitmin Cup - 23.6.2012

      I letos jsme se vydali na tento tradiční závod, tentokrát do jižních Čech. Po menších komplikacích jsme naštěstí dorazili do nádherného prostředí Javorové skály. Neodolali jsme procházce lesem k rybníku. Angie byla nadšená, v lese prolítala blátem, v rybníku si krásně zaplavala a viděla jsem na ní, že je opravdu v sedmém nebi =) Závod probíhal klasicky - plno Angelčiného řevu a běhy s maximálním nasazením. Poprvé jsem si u Angie všimla, že se spletla v domněce kam střapec zatočí a chvíli běžela jako připitá =)) Nožky ale ztrácela málo a v druhém běhu pěkně zpracovala ostrou zatáčku. Paní rozhodčí sice měla na můj vkus často něco jiného na práci než sledování běhů, ale čert to vem, já jsem byla s Angelčinými běhy spokojená. Celkově v kategorii fena s PP se Angie umístila přesně uprostřed pole, na pěkném 5. místě. Hlavním byl ale souboj Morava vs Čechy, který tentokrát o jeden bod vyhrál Czech Lemon team. To ale nic nemění na tom, že jsem ráda, že jsme jeli, protože vzpomínky na fajn akci a dokonalé prostředí přemůžou i nezískání putovního poháru =)

Davo cup - 2.6.2012

      Už potřetí jsme na začátku června vyrazili na neoficiální závody agility pořádané KK Přerov. Rozhodčí byla letos Jana Raczová a já byla na parkury opravdu zvědavá. A následně i potěšena - líbili se mi =) První běh nás čekal jumping, u kterého jsem předpokládala klasické problémy na slalomu. Díky radě kamarádky Radanky Angelka slalom zvládla a já z toho byla tak vedle, že následně u tunelu jsem ji prostě nechala disknout...Prostě jsem stála a koukala, no nakopat mě málo...=) No a aby toho nebylo málo, při pokračování jsem zase zpětně myslela na chybu u tunelu a zaspala jsem při otočce, takže jsme se tam zase jaksi motaly, no to bych nebyla já...=) Druhý parkur - open se mi líbil ještě víc a byla jsem zvědavá jak si s ním poradíme. A světe div se, zaběhly jsme náš první čistý běh =) Do dokonalosti měl stále daleko - tedy přesněji řečeno - panička zase čekala tam kde neměla a měla co dohánět. Štěstí nám ale přálo, jako bonus opět hezká zonečka a vyneslo nám to pěkné 4. místo =)

 

I. Grilování s buldočkem - 19.5.2012

      Už v pátek jsme se všichni vydali do Beňova k naší kamarádce a pořadatelce Denči, abych ji jako spolupořadatel pomohla s konečnými přípravami. V sobotu jsem nemohla dospat, nervy na pochodu, no paráda =)) Před desátou se začali sjíždět účastníci a následně jsme vyrazili na procházku. Po obědě přišla na řadu úvodní ukázka prvků dogdancingu, kterou dělala Angelka a následně soutěž, která se skládala např. ze skoků, převozu pejska dvoukolákem v určené dráze, chytání pamlsků, pití vody brčkem atd. S Angelkou jsme v této soutěži získali 1. místo. Bastíček v nebuldočcích získal poslední 4. místo, i když ve všech úkolech ztratil max 1 bod, právě zmíněný dvoukolák, kterého se opravdu bál, mu ztratil body a  potřebný čas. Úplně nakonec si některé části dráhy vyzkoušela i Codynka a až na tunel je statečně zvládla =) Před večeří ještě následovalo překvapení pro diváky - obrany v podání Angelky. I když umí být i soustředěnější, tak si myslím, že to před publikem zvládla skvěle =) Na video z ukázky se můžete podívat tady. Následovala tombola, jejíž výtěžek šel na útulek v Srbích a účastníci se pomalu začali rozjíždět do svých domovů. Myslím, že akce se opravdu vydařila a Denči s celou její rodinou opravdu patří klobouk dolů. Taktéž jsem byla spokojena s našimi dětmi, který celý náročný den krásně zvládly!

 

Hranická skočka - 12.5.2012

      Agility DDM Hranice poprvé pořádali neoficiální závody agility, které jsme si nemohli nechat ujít. Propozice slibovali zajímavé běhy, kromě klasického agility běhu i žabákovu cestu - běh složený jen ze skoček a norníkovo bludiště, jen z tunelů. V prvním běhu jsem byla klasicky zvědavá na Angelčiné zóny, o to víc, když se kladina běžela dvakrát. Angie mě opět potěšila a zóny krásně seběhla. Klasicky nás ale opět potrápil slalom a o chvíli později paniččiny pomalé nohy, což se promítlo v odmítnutí a následně trestných bodech za čas a sedmém místě. Bohužel to byl taky jediný běh, který jsme ještě běželi v suchu. Na žabákovu cestu jsem se těšila a nakonec to byl náš nejlepší běh dne. Sice s výsledkem DIS, ale Angie krásně makala a já jsem hold blbě ukázala =) Před třetím během mi už bylo jasné, že to bude katastrofa. Angie se nedala přesvědčit, že pláštěnka rozhodčí není coursingový střapec a i když ji už při našem běhu rozhodčí neměla, řekla si, že ho musí najít aspoň na zemi =) Takže běh opět DIS, plný čuchání a chyb. Po úpplném skončení mi to ale nedalo a pro radost jsem si s Angie zaběhla něco znovu, kupodivu už bez problémů. I když nám počasí nepřálo, tak závody byli opravdu vydařené - od pěkných parkurů a cen až do nejmenších detailů.

 

II. Slezská Frbul víkendovka - 27.-29.4.2012

      Super akce, na kterou jsem se nemohla dočkat, takže mě dokonce i balení bavilo =)  Předpověď slibovala krásné počasí, sobota závody v coursingu, neděle agility a k tomu velký počet účastníků - co víc si přát. Při cestě do Větřkovic jsme si udělali výlet na zámek Raduň, kde si Angie zaplavala v rybníčku a po zbytek dne blbla v kempu s frbul kamarády.

      V sobotu si všimla střapce prakticky okmažitě po tom, co se teprve začala chystat trať a nebylo s ní k vydržení. Naštěstí, spolu se Safirkou, běžela hned první a pak jsem se rozhodla vyzkoušet odolnost boudičky. Sice při každém zaznění povelu "naviják" jsem musela příbytek přidržet, ale přežil =) Druhý běh běžela Angie s Hermes a i přes velké vedro běžela krásně. Jelikož mám ale v bodování coursingu zmatek, musela jsem se nechat překvapit. A překvapení to bylo milé - Angelka si vyběhala krásné 3. místo v konkurenci dalších 17 fen. Zbytek dne byla KO a já se těšila na agility.

      Opět jsem byly v kategorii pokročilých s dalšími třemi agi týmy - Darinkou s Marťou, Samíkem s Andreou a Safirkou s Martinem. Při prvním běhu panička dělala samé blbosti, při druhém byla Angie krátce po startu rozhozená a já nevěděla proč. Naštěstí sice neutekla, ale zkrátka byla nesvá i pomalejší. Až později, díky záznamu na kameře, jsem zjistila, že to byla pravděpodobně reakce na můj viditelný náznak, že se stala chyba, místo plynulého pokračování...Parkury ale byli moc pěkné a já jsem opět měla radost z našich zón v obou bězích. Nějakým zázrakem jsem nakonec i v agility byly na 3. místě. Celkově to byl moc vydařený víkend ve společnosti super lidí a už teď se těšíme na další akci =)

 

Soutěž v agility - 22.4.2012

      Na první letošní závody jsme vyrazily s kamarádkou Denčou a frbulkem Benjikem do Blanska. Moc jsme se těšili, protože tyto závody slibovali účast dalších čtyř buldočků. Angelku jsem poprvé nahlásila do pokročilých a v hodnocení se to ihned projevilo - první běh diskvalifikace =) Panička byla nějaká nervózní, Angelka natěšená a výsledkem byl útěk na startu, který jsem ani nevím proč, neopravila. Každopádně celý náš běh to rozhodilo a dis přišla už na páté překážce. Proto už jsem byla zvědavá jen na zóny, které se povedly, takže spokojenost. Druhý běh - jumping - nám sice vynesl čtvrté místo ze čtyř, ale už se na něj dalo alespoň trochu koukat =) Teda až na ty obrovské oblouky, které se nám na trénincích už dlouho nepovedly. Ovšem naopak mě potěšil pěkný náběh do slalomu - potěšil natolik, že jsem zavýskla a Angie to totálně rozhodilo...Ostatní buldočci s pánečky mi udělali radost, protože se opravdu snažili a byl to moc fajn pohled na tolik placatek na parkuru. Snad to časem nebude taková vzácnost =)

 

Sraz buldočků v ZOO - 26.12.2011

      Rok jsme zakončili srazem frbulků v ZOO Olomouc, kde jsme opět vzali i Bastíčka. Ten si tentokrát ostatních pejsků moc nevšímal, přece jen na vodítkách nejsou tak zajímaví. Byli jsme ale zvědaví jak se mu bude líbit v ZOO, protože tam nikdy nebyl. Angelka už tam byla, ale stejně byli oba paf z opiček, líbil jsem jim hroch a Bastíkovi i nosál. Super zážitkem bylo i pozorovat vlčí reakce na Angelku, jsou to užasná zvířata. Slabé mrholení nám výlet nezkazilo a my si užili fajn den ve společnosti dobrých kamarádů.

 

Železný buldoček - 27.-29.10.2011

      Opět další akce pro frbul závisláky a opět jak jinak naž dokonalá =) Náš kamarád Ládik v rámci oslav jeho narozenin a narozenin svého frbulka Charlieho připravil jak jinak akci plnou akcí =) Sešlo se nás slušné množství, dárečky pro oba chlapy byli skvělé a soutěže pro buldočky krásně rozmanité. O to víc mě potěšilo, jak se Angelce dařilo. Ve skoku vysokém obsadila 2.-5.místo, v přetahování 3. místo, v pokročilých agilitách 2. místo, v tahání břemene 1. místo a v běhu do vrchu taktéž 1. místo. Také nechyběli různé cviky z poslušnosti a tance se psem a nakonec uplně nejlepší rovinový vyřazovací běh. Nejdřív Angelka vyřadila dvě fenečky a nakonec s Žofinkou a Darinkou běžela o první tři místa. No nemálo se na mě někteří lidi koukali jak na cvoka, jak jsem povzbuzovala a křičela radostí, když si Angie doběhla pro 1. místo! Krásnější souboj jsem nikdy nezažila =) Nakonec celkové 2. místo v Železném buldočkovi ve spojení s večerní super oslavou zakončilo tuto bezchybnou akci =)

 

Víkendovka pozitivní motivace Amonra Čebín - 7.-9.10.2011

       Už dlouhou dobu jsem byla rozhodnutá, že s Angelkou chci pracovat na základě pozitivní motivace. Vydržela jsem i negativní kritiku od okolí, ale stále mi přišlo, že bych se měla dozvědět ještě něco víc a nějak si utříbit základy. Rozhodla jsem se teda Angelku vzít na víkendovku k Janě Kořínkové. Víkend byl rozdělen do teoretických a praktických částí, kdy si každý něco vyzkoušel. Jak to tak bývá, některým to šlo hůře, některých lépe, někdo hltal očima (např. já =D) a někdo spíš vypadal, že o této metodice není přesvědčen. Každopádně pozorovnáním ostatních jsem získala další užitečné poznatky a informace o možnostech řešení různých problémů. Já jsem dozvěděla o dalších nových činnostech, dostala jsem tipy jak jiné věci zlepšit a definitivně se přesvědčila, že tato cesta i když není lehká je správná a že stojí za to.

 

4. setkání Frbulů na Helfštýně

      Jelikož máme tuto zříceninu hradu kousíček nemohli jsme na setkání chybět, tentokrát i s Bastíčkem. Na Helf jsme si udělali procházku a počkali až všichni dojedou. Bastíček se choval moc hezky, s některými pejsky si pohrál a jinak sledoval, jestli mu někdo nekrade Angelku =) Někteří lidé se ho báli, jiní z povzdálí pozorovali. Odvážlivců na pohlazení už se našlo méně =D Potom se udělala hromadná fotka a šlo se na Helfštýn. My ho známe vcelku nazpaměť, takže jsme posedili a ke skupince se přidali až na procházku. Ta byla pohodová a my se pak zase vydali pěšo domů...

 

Intenzivka s L. Dostálovou a T. Královou - 17.-18.9.2011

      A za 14 dní jsme byly v Hodoníně zase. Na tuhle intenzivku jsem jela se smíšenými pocity. Terku jsem neznala, z prvního setkání s Luckou jsem si pamatovala jen velkou únavu a nepřijemný pocit na začátku. Abych pravdu řekla, donutilo mě jet jen to, že byla intenzivka zaplacená. A dnes zpětně to vůbec nechápu, protože intenzivka byla naprosto super. Náročná to ano, ale hrnuly se do mě informace kudy mohly, Angie byla moc šikovná a obě trenérky udržovali super atmosféru. Sice jsme se ani v jednom z parkurů nedostali na konec, ale i na té půlce jsme si slušně zamakali a nejvíc mě těšilo, že to vážně byli moje chyby a pokud jsem se s jazykem na vestě opravdu vzchopila, Angelka to zvládla bez problémů.  Njn holka, potřebovala by lepšího psovoda =))

 

Vánoční agility - 4.9.2011

      Jelikož hodonínští agiliťáci letos pořádali méně neoficiálních závodů, spojili tento tak nějak se vším dohromady a my na něm nemohli chybět. Přejímku jsme sice tak tak stihli, ale to nám nezabránilo se ještě před startem pokochat nádhernou vánoční výzdobou. A jelikož jsme byli na závodech po delší době, kdy jsem se mezitím snažila s Angie pracovat na našem vzájemném vztahu, byla jsem zvědavá na jediné - uteče nebo ne? Prvním povzbuzením bylo, že Angie si před startem všímala jen mě a ne cizí pískací hračku. Menším povzbuzením pak bylo, že odstartovala dřív než jsem měla v plánu (njn rovnej tunel, to je lákadlo =)), okamžitě se ale vrátila a běh jsme dokončili naprosto v pohodě! Druhý běh už jsem běžela s ledovým klidem, plně jsem Angie důvěřovala a nebýt mého vrácení Angelky na zonu, doběhly bysme čistě. Byla jsem tedy maximálně spokojená a nakopnutá do další práce s tím, že to opravdu smysl má!

 

IV. Frbul Acana Cup - 20.8.2011

      Původně jsme ani ta tuhle akci neměli jet, dva dny předem, ale moje slabost pro Frbul akce zvítězila a že to stálo za to! Tento závod patří již mezi tradiční souboje mezi moravskými a čskými buldočky a my jsme tak nemohly patřit nikam jinam než k Charlie's Angels Morava Bul. Angie závodila v kategorii feny s PP a běželi se dva běhy. Druhý běh se běžel v pořádí o jaké místo daní buldočci soupeří. Pořád jsem čekala a čekala kdy nás zavolají, ale oni nic, až najednou zbyly poslední tři slečny - tedy souboj o první tři místa. Angie zaběhla krásně, ale jelikož je coursing co se týče výsledků nepředvídatelný, napětí pokračovalo. O to víc jsem byla šťastná, když jsem zjistila, že Angie si na svém druhém závodě v životě vyběhala 1. místo! A jako bonus celkově vyhrálo jak jinak než nejlepší moravské družstvo, takže tento den se nedal nazvat jinak než prostě dokonalý! =)

 

Agi minitábor - 28.-31.7.2011

      Jelikož jsem nechtěla jet s Angie na nějaký týdenní tábor a kroměřížskou společnost agiliťáku mám moc ráda, rozhodla jsem se zúčastnit alespoň minitáboru s Dendou Lajmarovou a Ráďou Vykydalovou. Byli to naprosto fajnové čtyři dny. Během každého dne jsme si 2x zaběhali na písku a 2x na trávě. Procvičovali se jak delší sekvence tak jednotlivé "cviky" - my jsme si např. poprvé vyzkoušeli spiny, které Angelka pochopila velmi rychle. Narozdíl od paničky a francouzské otočky...Holky byly zkrátka super a individuální přístup byl samozřejmností. Stejně tak jako nebyl žádný problém dát Angie na slalom jen 6 tyček apod úpravy, s čímž jsem se do té doby bohužel moc nesetkala. Pozitivní přístup čišel všude kolem, prostě paráda =)
      Každý den po obědě jsme nechali psiska trochu odpočívat a hráli samé super agi hry pro psovody, jeden den přišla na řadu i trocha teorie a praxe dogfrisbee. No, utahaná jsem byla pořádně, ale věděla jsem, že příště zas =)

 

Intenzivka s L. Dostálovou - 24.7.2011

      O Lucce jsem akorát věděla, že na jejich intenzivkách se hodně maká a tak jsem se rozhodla to vyzkoušet. No, ti co to říkali měli pravdu =)) Ze začátku byla atmosféra taková všelijaká, byla jsem nervozní a když mi Angie utekla a moc jsem se s Luckou nepohodla na řešení téhle situace moje nálada nebyla o nic lepší. Parkur byl ale moc pěkný, Angie se uklidnila a já si běhání začala užívat. Nakonec jsem odjížděla s tím, že nelituju.

 

Obedience seminář - 2.7.2011

      Jak tak člověk brouzdá po internetu, narazí na všelijaké věci. A stejně tak já, jsem jednou narazila na videa obedience. Velmi mě zaujali, ale nevěděla jsem o ní nic a tak jsem se ocitla na stránkách klubu Obedience CZ a byla jsem nadšená. Najednou jsem měla pocit, že to by bylo pro nás s Angie to pravé, zamlouvalo se mi to víc než klasický NZŘ. No jo, ale pocit nestačí. A tak jsme si na začátku července zajely na seminář s Luckou Gabrielovou.

      Nevím jak jinak bych to napsala, ale seminář prostě neměl chybu! =) Dozvěděli jsme se spoustu nových informací nejen o samotném provádění cviků ve všech kategoriích OB, ale samozřejmě také jak se k nim dopracovat. Lucka byla opravdu upřímná a dokázala mě neuvěřitelně nabít energií, což se projevilo i na Angelčiném výkonu - byla moc šikovná. I tak jsme ale s Luckou narazili na náš problém - Angelčino utíkání a až přilišná samostatnost. I v tomto směru mi Lucka dokázala poradit a já se jejími radami začala řídit. Angelčino chování se mi postupně začalo měnit před očima a obě jsme najednou byly mnohem šťastnější. I když nás čeká ještě spousta práce, za tohle budu vždycky Lucce vděčná.

      Co se týče samotné obedience postupně doma pokračujeme. Jde nám to vcelku pomalu, ale baví nás to, tak třeba se jednou na zkoušky dostaneme =)

 

AgiDivošení - 19.6.2011

      Byla jsem na celý den moc zvědavá - jednak na průběh závodů, AgiDivoši je pořádali poprvé a jednak na Angelčiny reakce. Samozřejmě mi hned v prvním běhu nezapomněla ukázat, že zdrhnutí na Davo cupu náhoda nebyla. No bavili se všichni =) Kromě mě...Druhý běh se nám vydařil o něco lépe, pokud se to tak dá říct. No prostě neutekla...Ale zbytek jsem pro změnu pokazila já, celá na nervy v očekávání "Co se zase bude dít?". Když už nic tak mě aspoň tento závod definitivně "probudil", rozhodla jsem se s tím začít něco dělat a dokud to bude potřeba na závody nejezdit. Co se týče pořadatelů, závody neměly chybu.

 

Davo cup - 4.6.2011

      Po roce jsme se vrátily na závod, kde jsme s Angie poprvé ozkoušely závodní atmosféru. Tentokrát už ne do štěňátek, ale začátečníků. Ovšem kdybych na začátku dne věděla, že naše výkony nebudou odpovídat ani těm štěňátkům, zůstala bych doma =) První běh byl náš obvyklý průměrný - neuběhla jsem Angie na áčku, což nás stálo odmítnutí na následném kruhu. Poté ji nějaký vtipálek podržel látkáč nahoře, čímž nabrala rychlost ještě větší =) Čekání na druhý běh bylo nekonečné a musím říct, že znatelně větší náročnost druhého běhu mě překvapila. Jako první běh bych ten parkur brala, ale po takové době čekání a vedru, kdy už Angie byla díky únavě protivná, mi bylo jasné, že to nic slavného nebude.

      Ale to by nebyla Angie, aby nepřekvapila a kromě naprostého nesoustředění i dvakrát vzala roha pryč z parkuru. Nějakým zázračným způsobem se mi povedlo běh "vybojovat", ale nálada byla na bodu mrazu. Když si to zpětně přemítám, vlastně jsem si o to koledovala, když jsem Angie tolerovala drobné útěky na trénincích.  Ještě mě ale hlodalo (naivně =D), že to třeba byla náhoda a rozhodla jsem se 14 dní počkat do závodů v Loučkách.

 

Den dětí Přerov - 27.5.2011

      V průběhu dubna jsem v rámci praxe jezdila s p. Doškem, který dělá canisterapii, po různých zařízeních a učila se novým věcem. Canisterapie mě velmi zajímá a kdo sledujete naše stránky tak víte, že canisterapeutické zkoušky zvažuju i s Angie. Proto mi p. Došek nabídl, jestli se nechci zúčastnit Dne dětí, kam on, Pavel Vítek a další super lidi dorazí na ukázky canisterapii za o.s. Podané ruce, pod které patří. Samozřejmě jsem souhlasila, byla to pro Angelku možnost jak se seznámit s dalším prostředím kde bude spousta dětí, hlasitá hudba, ruch atd. Dohodnuto bylo, že se budeme jen koukat, protože přeci jen Angie ještě zkoušky nemá. No ale vysvětlete to dětem...=) Ty krapet nechápaly proč by si tam toho pejska neměly všímat, takže nakonec s Angie cvičily, zkoušely si některé prvky z tance se psem, fotily si s ní...Dokonce si ji jedna klientka na vozíčku vyžádala na klín, za což jsem byla moc vděčná, protože to pro Angie byla obrovská zkušenost navíc. Nakonec jsme se ještě nějakým záhadným způsobem ocitli právě mezi p. Doškem a Pavlem Vítkem před všemi diváky na ukázku poslušnosti. My....=D Den se vydařil, Angie se celou dobu chovala opravdu dokonale a já jsem na ni byla moc pyšná!

 

Speciální výstava Francouzských buldočků MSBMK - 7.5.2011

      Již tradičně jsme i na tuto výstavu jeli s Benjikem, tentokrát se k nám přidal i náš Bastík. Po vybalení jsem se vydala do kruhu pro výstavní číslo, kde mi ale pán oznámil, že si pro něj musím do výstavní kanceláře. Do mě trochu zarazilo, protože ostatním je dával, ale tak co...Ve výstavní kanceláři pro mě měli "užasné" překvapení.

      Nahlásila jsem totiž Angie na krajskou výstavu, která se při této speciální taky konala, ale paní mi oznámila, že to tak nejde. že pokud tam má plemeno speciální, tak na krajskou ho přihlásit nemůžu a musím jim ještě doplatit poplatek. No, že by o tom informovali někde na webu nebo v propozicích je asi nenapadlo. Byla jsem pěkně naštvaná, ale paní byla očividně pěkně zoufalá z toho, že je poslem špatných zpráv (soudě podle kupičky čísel vedle ní, jsem nebyla jediná), takže jsem ji jen upozornila, že by to měli předem někde zveřejnit a peprná slovíčka jsem raději spolkla...

      Nikdy bych Angie na speciální výstavu nepřihlásila, protože vím, že se svým mírně delším nosíkem a atletickou postavou by mezi jinými fenami neměla šanci. No ale když už jsme tam byli, tak jsem to tedy doplatila a šla jsem čekat na VD. Což jsme samozřejmě také dostali =) I tak to mělo i své světlé stránky - byl to fajn den v hezkém prostředí, Angie se opravdu pěkně vystavovala a jelikož klub čekal asi větší učast, tak i když jsme byli VD, byli jsme třetí a odnesli si domů pohár =))) A nevědomky tím i splnili podmínky pro uchovnění, ovšem 4 měsíce po kastraci =)))

 

Slezký Fitmin Agility & Coursing camp - 29.4.-1.5.2011

      Tohle byla pro změnu naše první vícedenní akce s Francouzskými buldočky. Na sobotu byli plánované coursingové závody a na neděli agilitní. Opět jsme vyrazili s Benjikem, který ale v sobotu odjížděl, takže zpět nás vzala Sashenčina panička, která nám to tím odvozem opravdu usnadnila.

      Byla jsem zvědavá jak oboje závody proběhnou, protože v coursingu to byl Angelčin první závod a zároveň první běhy ve dvojici s někým jiným než Benjikem a v agility už se začali projevovat naše problémy s utíkáním/ignorací. V coursingu se Angie nakonec předvedla jako profík a feneček s kterýma běžela si vůbec nevšímala. Dokonce při druhém běhu, kdy běžela ve trojici, ihned ostatním frbulkám utekla a jako jediná si to nezkrátila a hezky se doběhla pro střapeček. Vím, že kdo doběhne první není v coursingu rozhodující, ale koho by to nepotěšilo =) Angelka se nakonec umístila na 7. místě z 12 feneček. Celý večer pak řádila s ostatními frbulky, ráno jsme si spolu se Sashenkou šli trochu potrénovatna parkur a pak začali závody.

      Spolu s Adélkou a Sashenkou byla Angie v pokročilých, protože všechny holky už nějak agi běhají. Ostatní buldočci, co to neznají byli v začátečnících. Angie mi nakonec kupodivu neutekla, ale zasekla se v tunelu, kde drbna nekonečně dlouho něco čuchala a pak jsme udělali pár chyb mým špatným vedením. Takže jsme skončili na 3. místě ze tří, ale i tak jsme si den moc užili =)

 

Intenzivní trénink "Vakoničovi II" - 23.-24.4.2011

      Na konci dubna jsem s Angie vyrazila na naši první intenzivku. Provázeli mě klasické obavy jestli to na Angie nebude moc dlouhé, jestli na to máme dost (ne)zkušeností atd. Hned po dopoledním tréninku se ale mé obavy rozplynuly a i když oproti některým pejskům Angie uměla míň, nezdálo se, že by to někomu vadilo. Angie si nezapomněla hned na začátku dokola zasprintovat, ale po zbytek víkendu už naštěstí roha nevzala. Dozvěděli jsme se toho spoustu zajímavého, procvičovali různé sekvence, stahování kolem bočnic, "vlnu"...Co mi ale utkvělo v paměti nejvíc byli otočky na čelo =)) Bylo jich hodně, opravdu hodně =) Myslím, že tolik jsme jich s Angie nedělali od té doby co jsme začaly běhat (a taky to bylo vidět =D), každopádně nezapamatovat se nedali...=) Celý víkend byl moc fajn, zkrátka takový jaký ho vždy Hodoníňáci dokáži udělat a já jsem moc ráda, že jsme tam jeli.

 

Krajská výstava psů Vyškov - 19.3.2011

      Letos jsme se opět rozhodli zajet si na tuto výstavu a dát pořadatelům šanci na zlepšení proti minulému roku, kdy organizace závěrečných soutěží byla opravdu hrozná. Tenkrát to byla naše první výstava a to, že dorosti šli jako jedni z posledních nás vážně docela nakrklo =) Klasicky jsme i na tuhle výstavu vyrazili se Benjaminkem. Tento rok pořadatelé výstavu přemístili, tak jsme doufali, že tam bude malinko víc místa, o to větší "překvapení" bylo, že právě naopak. Rozhodně jsme nepřijeli poslední, ale dovnitř už jsme neměli šanci se vecpat, zůstali jsme tedy na chodbě u záchodů. Úžasné to místo pro trávení času na výstavě =)) Měli jsme i co dělat, abychom se vůbec dostali ke kruhu. V něm Angie capala moc hezky, postoj už byl horší, ale pan rozhodčí byl trpělivý na nakonec jsme odešli s našim prvním Krajským vítězem. Závěrečné soutěže jsme ale tentokrát dobrovolně vzdali, zapřísáhla jsem se, že na této výstavě už nás nikdy neuvidí a jelo se domů.